/
جستجو در سایت
/

 


ممنوعيت تردد خودروهاي شخصي در پايتخت نروژ از سال 2019"" id="imgmain" class = "b1 file1 shownews5file1 img-responsive pull-lg-right pull-md-right pull-sm-right pull-xs-none">
ممنوعيت تردد خودروهاي شخصي در پايتخت نروژ از سال 2019
مقامات رسمي شهر اسلو، پايتخت كشور نروژ در حال بررسي طرحي هستند كه به موجب آن تردد وسايل نقليه‌ي شخصي در مركز اين شهر با هدف كاهش آلودگي هوا از سال 2019 ممنوع خواهد شد. در صورت عملي شدن اين طرح، اوسلو به اولين پايتخت فاقد اتومبيل در اروپا بدل خواهد شد، در ادامه بيشتر بخوانيد...

يكي از اعضاي جديد شوراي شهر اوسلو به تازگي طرحي را ارائه داده كه به موجب آن تردد خودروهاي شخصي در سطح اين شهر از سال 2019 ممنوع مي شود. براي عملي شدن اين طرح، وي پيشنهاد تقويت سيستم حمل و نقل عمومي و احداث 64 كيلومتر مسير ويژه‌ي تردد دوچرخه را ارائه داده است. طبق اين طرح اتوبوس‌ها و قطارهاي شهري همچنان به فعاليت خود در سطح شهر ادامه خواهند داد. همچنين اين ممنوعيت بر خودروهاي افراد معلول و ناتوان و خودروهاي حمل اقلام ضروري اعمال نخواهد شد.

لن ماري ان-گوين برگ؛ رئيس هيئت مذاكره كننده‌ي حزب سبزها در شوراي شهر اوسلو مي‌گويد:

هدف ما بهبود شرايط براي افراد پياده، دوچرخه سوارها و فروشگاه‌ها است.

حاميان اين طرح را اعضاي حزب سبزها، حزب كارگر و حزب چپ سوسياليست در شوراي شهر اوسلو تشكيل مي‌دهند. اجراي اين طرح با هدف كاهش آلودگي هوا در نروژ چندان دور از ذهن هم نيست؛ چرا كه دولتمردان اين كشور هم اكنون نيز به شدت از به كارگيري خودروهاي برقي حمايت مي‌كنند. يك‌ سوم از وسايل نقليه‌اي كه به تازگي مجوز تردد در سطح شهرهاي نروژ را گرفته اند، جزء خودروهاي برقي هستند.

لازم به ذكر است كه ممنوعيت موقت تردد خودروها در شهرها با هدف كاهش آلودگي هوا اقدام جديدي محسوب نمي‌شود؛ مقامات رسمي پاريس ماه گذشته به مدت 24 ساعت تردد خودروها را در سطح اين شهر ممنوع اعلام كردند. از جمله شهرهاي ديگري كه طرح مشابهي را اجرا كرده‌اند مي‌توان به بروكسل و مونترآل اشاره كرد.

تاریخ:
1394/08/17
تعداد بازدید:
912
منبع:
reuters - زوميت
/
۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۶ آذر
/
تمامی حقوق برای شارکده و انجمن علمی شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان محفوظ است


تعداد بازدیدکنندگان امروز 1
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 5
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 74305
تعداد کاربران بر خط 98
تعداد کاربران لاگین بر خط 0


Designed by Siavash Memar

Powered by DorsaPortal